Соларна WiFi / 4G надворешна камера за видео надзор

4,190.00 ден

Соларна WiFi / 4G надворешна камера за видео надзор

Шифра 4857

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4857 Ознаки:

Опис

Соларна камера за видео надзор  4G/WIFI, напојувана од соларна енергија 365 дена без потреба од електрична енергија.

За пренос на слика и податоци може да користи локално WiFi од објектот каде е поставена или 4G интернет од SIM картичка која се поставува во камерата.

Оваа безбедносна камера има вградена батерија на полнење од 5000mah, работи безжично; вграден микрофон и звучник, поддржува 2 канали на аудио; опремен со цврста школка, може да работи нормално во лоши временски услови; има и функција за откривање движење за снимање видеа од аларм; споделете со други, и повеќе…

PTZ соларната безбедносна камера поддржува 355 степени хоризонтално и 120 степени вертикално. Преку примената на безжична контрола на надворешни соларни CCTV камери, можете да го надгледувате секој агол од вашиот дом. Оваа соларна безбедносна камера има широк агол на гледање од 130 степени и 4x дигитален зум за да обезбеди панорамски снимки од секој агол од вашиот имот (куќи, гаражи, продавници итн.).

Соларна камера има резулоција 1920*1080 приказ на слика, 2 MP камера, приказ на слика, опремена со 6 инфрацрвени светла, ноќното гледање е околу 10 m

Водоотпорна, со оцена од IP67 и може да се користи нормално при дожд, снег и светлосни услови

Камерата со батерија има функција за гласовен домофон. Преку опцијата домофон во апликацијата, можете да го предупредите натрапникот со вашиот глас или да разговарате со вашето семејство/пријател/возач за испорака од далечина.

CCTV камерите и соларните панели се направени од одлични водоотпорни материјали, кои можат да спречат дожд и снег да навлезат. Може да продолжи да работи совршено во какви било временски услови. Стандардната работна температура треба да биде -25°C до 60°C

Надворешната безбедносна камера усвојува интелигентен алгоритам со вештачка интелигенција со сензор за движење на луѓето PIR. Значително подобрување на способноста за препознавање на човечкото тело и намалување на лажните аларми.

Лесно се монтира – оваа надворешна камера има посебен дизајн на соларни панели, кој може да се инсталира на кој било сложен терен. Надворешните безжични CCTV камери се опремени со CMOS сензори за боја, кои обезбедуваат јасни слики и видеа без оглед на денот или ноќта.