Средство за одзатнување одвод и канализација

290.00 ден

Средство за отпушување одвод и канализација

Шифра 4741

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4741 Ознака:

Опис

Овој алкален растворувач на нечистотии во прав може експресно да разложи бројни нечистотии од различно потекло.

Тоа е алкална супстанција во внатрешноста на производот, која нема непријатен мирис. Зад себе остава свеж мирис и нема да ја оштети кожата на твоите раце, бидејќи е едноставен и сосема безбеден за употреба.

Одводите во кадите и тушевите се постојано полни со коса и парчиња сапун кои влијаат на протокот на вода. Овој алкален растворувач може ултра брзо да разложи бројни нечистотии од различно потекло.

Лесно се раствора и уништува маснотии, коса, хартија, масла, насобрано ѓубре од сапуница и сета органска материја во одводот.

Лесна употреба, не ги оштетува одводите, цевките или септичкиот систем.

Идеален за чистење на затнати кујнски мијалници.

Овој производ е одличен и за отпушување на одводите во бањата. Може ефикасно да ги отстрани блокадите предизвикани од коса, сапун или други остатоци,

Може да се користи и како превентивна мерка за одржување на чистотата и функционалноста на одводите.

Може да ја разложи и раствори органската материја што ги предизвикува непријатните мириси, оставајќи го твојот мијалник и одвод да мирисаат свежо и чисто.

Нема да ги оштети цевките или да предизвика корозија или други проблеми што може да доведат до скапи поправки.

Количина: 280g.