Дигитален часовник со термометар и bluetoot звучник

1,990.00 ден

Дигитален часовник со термометар и bluetoot звучник

Шифра 3898

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Карактеристики:
1) Поддршка: Bluetooth, TF картичка, USB, FM радио, будилник
2) LCD екранот покажува време, будилник, FM радио, статус на полнење, статус на Bluetooth, температура и капацитет на напојување итн.
3) Bluetooth далечинско поврзување 20-25M
4) Може да поддржува музички формати: MP3, WMA, WAV, FLAC, APE
5) Поддршка FM радио
6) Функција за аларм и поддршка на режимот на спиење
7) Поддржува прилагодена мелодија за аларм, може да се постави преку USB / TF / FM радио
8) Вградена литиумска батерија на полнење 5000mA
9) Режим на прикажување на времето: 24ч и 12ч
10) Материјал: ABS+ алуминиум
11) Големина на звучник: 230 * 96 * 68 ММ
12) Поддршка Hand-free кога одговарате на повици (со MIC)
13) Поддршка за повторно бирање на телефонот
Спецификација:
Излез/RMS: 6W*2
Импеданса: 4 Ом
Надворешно USB 5V напојување
Фреквентен одговор: 80Hz-18KHz
Поддршка: MP3, WMA, WAV, FLAC, музика во формат APE
Звучник: Φ52mm 4Ω; 6W*2
Батерија: доволно 5000 mAh