Декоративна фонтана – водопад

990.00 ден

Декоративна фонтана – водопад

Шифра 4844

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Оваа декоративна фонтана се одликува со дизајн на лажен водопад со 4 нивоа. Разликата во висина ја тера водата што тече да го пренесува уникатниот звук на водопадот за да се чувствувате смирени и опуштени, обезбедувајќи го вистинскиот простор за релаксација. Со светлосна функција за рефлексија на мека светлина и соодветни природни камчиња, може да додаде природен вкус на декорацијата.

Орнаментот за водопад е изработен од цврст ABS материјал, безбеден и издржлив, погоден за релаксација после напорниот ден, уживање во сон, медитација или вежбање јога, ставете го во собата на бебето за да може да ужива звукот и меката светлина.

Фонтаната е околу 17x11x9cm, дизајнот со мала големина ви овозможува лесно да ја поставите на маса, биро, градина без да заземате премногу простор. Идеален е за бања, трпезарија, надворешна декорација на зен маса или фонтана на тремот на отворено.

Нашата мала фонтана со проточна вода и меки светла прекршени од брановите на проточната вода, создава романтичен амбиент за домот, канцеларијата, спалната соба, фармата или кујната. Водата што жубори може да ја зголеми влажноста на воздухот во затворените простории и да донесе свеж воздух, а исто така е добар подарок за родителите или пријателите.

Нашата мини фонтана може да работи на 2АА батерии (не се вклучени), исто така се напојува со USB за лесна употреба. Фонтаната има вградена потопна пумпа, само наполнете ја основата на фонтаната со доволно вода, водата продолжува да циркулира, правејќи ја течената вода побезбедна и почиста.