Професионален конференциски микрофон

870.00 ден

Професионален конференциски микрофон

Шифра 3786

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Професионален конференциски микрофон со држач, WVNGR WG-38 е специјално дизајниран за сите видови конференции, читања, состаноци, преноси, снимки и други звучни активности.

Еднонасочниот конференциски микрофон со држач има силен и јасен звук и може лесно да покрива простории до 100 m2 доколку ги користите соодветните звучници за овој микрофон.

Конференцискиот микрофон WVNGR WG-38 е опремен со инкапсулиран кондензатор кој обезбедува висока чувствителност и професионална фреквенција на одговор.
Копчето за вклучување/исклучување е на основата за микрофонот, работи со две АА батерии, 1,5V.

Флексибилниот конференциски микрофон има врска XLR и импедансата од 200 оми го прави овој модел идеален за големи сали.

Општи карактеристики WVNGR WG38 Флексибилен МИКРОФОН СО БАЗА:

– Благодарение на вградениот држач, микрофонот може да се постави на речиси секаков тип на површина
– Микрофонот е прилагодлив, што ви дава можност да го прилагодите како што сакате
– Препорачано растојание за зборување од микрофонот: 10 cm ~ 50 cm
– Растојание за прием на звук: 20 ~ 40 cm
– Фреквенција на одговор: 100Hz ~ 16000Hz
– Излезна импеданса 200 оми (200 Ω)
– Чувствителност: -40dB ± 2dB
– Работен напон: DC1,5V / DC3V / 9V / 48V
– Напојување: 2 батерии x 1.5V тип АА.