Новогодишно светло – метеорски дожд

750.00 ден

Новогодишно светло – метеорски дожд

Шифра 3837

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3837 Ознаки:

Опис

Надворешни IP44 водоотпорни метеорски светла: Изработени од проѕирен ПВЦ материјал, овие метеорски ледени светла се ослободени од временски и просторни ограничувања, можат да издржат екстремни температури, дожд, ветер и влажно време, совршени за декорација на отворено. LED метеорските светла имаат UL сертифициран нисконапонски приклучок трансформатор, кој може да спречи електричен удар и краток спој да предизвика пожар.
Поврзливи LED метеорски светла:8 цевки, секоја цевка 60 LED диоди, секоја цевка е долга 50 cm. Може да се поврзат повеќе сетови светла, сериски едно по груго. Растојание помеѓу две цевки е 40 cm. Вкупна должина на носечкиот кабел е 4.1 m.
Романтични светла за метеорски дожд: Секоја LED диода од LED светилките за снежни врнежи ќе светне една по една во низа и брзо, исто како метеорските дождови или снегот ноќе. Може да се поврзат до четири комплети, кои може да се завиткаат околу дрвото пред куќата или во градината. Кога ќе дојде ноќта, ќе процвета бел метеорски дожд.
Широка примена на светла од метеорски туш: овие светла со капки дожд се широк спектар на апликации во архитектонска декорација, декорација на дрвја од двете страни на улицата, декорација на паркови, декорација на река, осветлување на ноќниот поглед на градот, разубавување на туристичка атракција, декорација на градина и ноќ на заедницата , хотел, трговски центар, место за забава околу ноќната декорација на домот.
Пакетот вклучува: 1 x 8 цевки Божиќни светилки за метеорски туш, 1 x UL наведен приклучок.

Работат на 220 v

Достапни во бела, жолта или во повеќе бои