Тавански вентилатор со LED светла

990.00 ден

Тавански вентилатор со LED светла

Шифра 4873

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4873 Ознаки:

Опис

10-инчен тавански вентилатор е дизајниран да го оптимизира користењето на просторот, прифаќајќи елегантен и минималистички стил. Таванскиот вентилатор може да контролира три типа на брзини на ветер и поставки на тајмерот (1/2/4H). Моќното светло за проток на воздух и вентилаторот можат да работат независно, 27W, 2400 лумени, заштеда на енергија, низок шум. Цврстиот мотор специјално дизајниран да обезбеди оптимален проток на воздух и вентилација, Идеален за спални соби, кујни, ресторани, бањи, мали шупи, гаражи, складиште.

Вентилаторот на таванот со светлина обезбедува 3 бои: ладно бело (6000K), природно бело (4500K) и топло бело (3000K) и може непречено да се прилагоди од 10% до 100, задоволувајќи ги вашите различни барања за осветлување. Создавање персонализирана и удобна атмосфера за осветлување. Поставете ја мемориската функција на светлото: исклучете го светлото и почекајте околу 15 секунди пред да го вклучите за да го поставите светлото.

Лесно се инсталира. Вентилаторот на таванот е компатибилен со E27 и далечинскиот управувач. Без разлика дали ви треба ладење во вашата кујна или спална соба, едноставно одвртете го модерниот вентилатор од приклучокот за светло и инсталирајте го каде што сакате. Ротација од 360° за да се задоволат потребите за ладење под различни агли. Уживајте во удобност и флексибилност каде и да одите!

Дизајнот ви овозможува да додавате различни таблети за ароматерапија врз основа на вашите преференции. Мирисот од вентилаторот може да го отстрани заморот и да го ослободи стресот. Затворениот тавански вентилатор само ве одржува ладни, го подобрува вашиот внатрешен декор и ја гарантира безбедноста на децата и возрасните.