Детски тапани

590.00 ден

Детски тапани

Шифра 4274

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4274 Ознаки:

Опис

Комплет тапани –  музички инструменти играчка за мали деца.
Вклучувајќи 1 бас тапан, 2 мали тапани, 1 кимбал, 2 стапчиња за тапан.
Компактна големина и лесна тежина; лесно се склопува, не се потребни алатки.
Со шарен изглед, многу привлечен за малите деца.
Одлична музичка играчка за развивање на музичкиот талент кај децата и подобрување на координацијата на рацете, очите и стапалата на децата.

Играчката дава јасни и гласни звуци на вистински тапани.

Сетот е направен од високо квалитетни материјали кој обезбедуваат јасни звуци, така што детето ќе може да произведува одлична музика на него.