FM трансмитер за во автомобил – X5

690.00 ден

FM трансмитер за во автомобил – X5

Шифра 4700

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
 • На e-mail: info@mkmarket.mk
                      info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4700 Ознаки:

Опис

Сега конечно ќе можеш да уживаш во твоите омилени песни и долги телефонски разговори во секој момент од возењето!

Покрај Bluetooth конекција, ФМ трансмитерот може да емитува музика од УСБ стик или мемориска картичка

Можност за полнење на мобилниот телефон преку ФМ трансмитерот прику УСБ порта

Држењето на телефонот додека возиш може да биде многу опасно и непрактично. Води го секој разговор течно со предавателот за полесно и побезбедно возење.

Покрај попријатна атмосфера во автомобилот, трансмитерот ти дава одличен квалитет и модерен изглед на автомобилот.

Bluetooth MP3 плеерот овозможува безжично поврзување со мобилен уред, обезбедувајќи удобност и слобода додека возиш.

Функцијата за полнење во автомобил ти овозможува истовремено да го полниш мобилниот уред додека уживаш во музика, што е корисно за одржување на полнење на уредот за време на долги патувања.

Овој производ обезбедува висококвалитетен звук кој може да го подобри аудио искуството додека возиш, особено за оние кои немаат вграден аудио систем за автомобил.

Овој производ ги комбинира функциите на MP3 плеер и полнач за автомобил во компактен и практичен дизајн, што го прави погоден за оние кои ја ценат мултифункционалноста и практичноста.

Технички карактеристики:

 • FM трансминтер;
 • Дигитален дисплеј;
 • Аудио влез;
 • Микрофон;
 • TF слот за мемориска картичка;
 • USB влез 5V 2.5mA;
 • Bluetooth конекција;
 • Контроли за менување канали, гласност, одговарање на повици.