Дрон со HD камера

2,690.00 ден

Дрон со HD камера

Шифра 3262

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3262 Ознаки:

Опис

Дрон – квадрикоптер со вградена HD камера

Може да се движи во сите насоки, да ротира за 360 степени.

Опремен со заштитни рамки како би се спречило оштетување при удар.

Се управува со далечински управувач – џојстик.

Се поврзува со мобилен телефон и во живо се следи што снима камерата.

Димензии 30 x 30 x 7 cm