Батериска светилка

690.00 ден

Батериска светилка

Шифра 4488

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4488 Ознака:

Опис

Моќна батериска светилка изработена од алуминиум

4 јадрена лед светилка, со надограден фокус, може да достигне далечина на осветување до 500 М

Литиум-јонска батерија 18650 со капацитет од 6000 мАh

Максимално осветлување 280 Lumens

Времетраење на светење 8-10 часа

Време на полнење 3-4 часа

Димензии: 244 x 55 x 30 mm

Се полни преку наменски адаптер кој е во сетот или со додаток за во автомобил