Електричен компресор за возила со сет за поправка на гуми

2,490.00 ден

Електричен компресор за возила со сет за поправка на гуми

Шифра 4682

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4682 Ознаки:

Опис

Сетот за поправка на гуми вклучува електричен компресор + комплетен алат, лепак, додатоци за лепење на гуми
Дизајниран да надува гуми за автомобили, камиони и џипови
Максимален проток на воздух 70 литри во минута
Максимална моќност на инфлација: 150 Psi
Работен напон: 12 V
Потрошувачка во засилувачи: 25А
Максимален циклус на работа: 40 мин на 40 Psi (максимум 4 тркала, потоа оставете го да одмори)

Сетот за поправка вклучува:

3 адаптери за надувување гуми за велосипед, топки, базени, гуми за пливање и сл

2 шрафцигери, скалпер, клешти, 1 турпија за чистење, 1 шило за поставување на гума за затнување, лепак
Поврзување со акумулатор на возилото со стеги – клеми
Прекинувач за вклучување/исклучување

Вградена светилка за осветлување на местото на работа во ноќ

Практична кутија од квалитетна пластика

Воздушно црево со должина од 3.5 м
Должина на кабли за напојување 3 m

Димензии: 24,5 cm Долга X 9,5 cm Широк X 19 cm Висина