Разладувач на воздух со вода, клима уред, навлажнувач

4,190.00 ден

Разладувач на воздух со вода, клима уред, навлажнувач

Шифра 4874

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4874 Ознаки:

Опис

Мултифункционален 3-во-1: овој ладилник за воздух може да се користи како ладилник/вентилатор/навлажнувач – климатизер со функција за ладење, навлажнување и филтер за да ги задоволи сите ваши потреби за ладење и вентилација и помага во намалување на алергени, прашина и чад. Опремен со 3 кутии за вода или мраз за навлажнување или ладење на воздухот; дизајнот на турбо вентилаторот со голем волумен на воздух и завесата за влажна вода ве прават поудобни и поладни ова топло лето. ! Погоден за употреба дома или во канцеларија!

Висока ефикасност и заштеда на енергија: со водена технологија за ладење водечка во индустријата, воздушниот ладилник може брзо да го филтрира и лади топлиот воздух во просторијата, а потоа лопатките на вентилаторот автоматски да се вртат за 60° (хоризонтална насока). или рачно прилагодете 60° (вертикална насока) за брзо распоредување на студениот воздух со повеќе агли низ просторијата. Овој економичен систем за ладење има само 60W и е идеален за простории кои не бараат скапи климатизери.

Голем резервоар за вода од 5,5 литри: со двоен резервоар за вода од 5,5 литри со голем капацитет, горниот резервоар за вода може лесно да се наполни со вода, а долниот резервоар за вода е опремен со дренажни дупки за лесно чистење. Максималната брзина на ветерот на излезот на воздухот е 8 m/s, најдолгиот работен век може да биде до 16 часа кога резервоарот за вода е наполнет со вода. Ставете ги кутиите со мраз внатре за подобар ефект на ладење. Забелешка: Не се создава фреон, ниту издувен воздух.

3 брзини + тајмер + далечински управувач: има 3 брзини на ветер (ниски/средни/високи), кои може да се прилагодат на вашите лични потреби; со функцијата на тајмерот (1-7 H), можете однапред да го прилагодите времето на исклучување на машината; со далечинскиот управувач, можете лесно да го прилагодите времето (1-7H), брзината на ветерот и други со индикаторите на предната страна на машината, ви помага Машината од далечина од 8 метри.

Ниска бучава и удобен сон: Дали некогаш сте се разбудиле на полноќ од вртењето на таванскиот вентилатор? Вентилаторот на клима уредот е дизајниран за екстремно тивки и големи брзини на ветер, работниот шум е само 55 dB; ако не е поставено долго време, показното светло автоматски се исклучува, што е прекрасен придружник за спиење во жешкото лето!

Лесен за движење: овој ладилник за воздух што заштедува простор е лесен 3,7 kg / 8,2 lbs, опремен со 4 универзални тркала што може да се инсталираат на дното, поудобен и лесен за движење од соба во соба без никакви проблеми. Погоден за употреба во спални, дневни соби, канцеларии и други места што ви се потребни.

Спецификација:

Номинална моќност: 60w

Напојување: 220-240 V~, 50/60 Hz

Капацитет на резервоарот за вода: 5,5L

Големина на производот: 29 x 25 x 59 cm

Далечински управувач (без вклучена батерија)