Попуст!

Паркинг сензори за автомобил

Original price was: 1,190.00 ден.Current price is: 890.00 ден.

Паркинг сензори за автомобил

Шифра 7012

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
 • На e-mail: info@mkmarket.mk
                      info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 7012 Ознака:

Опис

Овие паркинг сензори обезбедуваат врвно искуство за паркирање со сигурна технологија и минималистички дизајн. Со четири високо чувствителни сензори ова решение овозможува прецизно мерење на растојанието и насоката на движење, што го прави секое паркирање побрзо, полесно и побезбедно.

Прецизното мерење на растојанието и насоката на движење овозможува безбедно маневрирање во тесни простори.

Намалување на ризикот од оштетување на возилото. Автоматското предупредување за пречки го олеснува избегнувањето на судирите при паркирање.

Едноставната инсталација и едноставниот дизајн го прават овој сензор за паркирање идеално решение за сите возачи.

Овој сензор за паркирање е компатибилен со повеќето возила, давајќи ти практично решение без оглед на марката или моделот на твоето возило.

За градските возачи кои се соочуваат со ограничен простор за паркирање и чести сообраќаен метеж, овој сензор за паркирање ја обезбедува потребната помош за прецизно маневрирање на тесни места.

За возачите со поголеми возила како теренци или камиони, овој производ е идеален да обезбеди безбедно паркирање без ризик од оштетување на други возила или пречки.

За возачите кои често користат паралелно паркирање или паркирање во гаражи, оваа технологија овозможува прецизно мерење на растојанието од ѕидовите или другите пречки, а со тоа го намалува ризикот од несакани судири.

Приближувањето на возилото до пречка или ѕид, сензорите го регистрираат растојанието и даваат звучен сигнал и притоа на дисплејот пишува колку е оддалечена пречката

Технички карактеристики:

 • Димензии на дисплеј: 25 × 18,5 × 6,5 cm;
 • Тежина: 519 гр.
 • Сетот вклучува 4 сензори, дигитален дисплеј, кабли – инсталација, модул за прием на сигналот, круна за бушење на браникот
 • Модулот за прием на сигналот и дигиталниот дисплеј користи напон од возилото (најчесто од рикверц светлото)
 • Достапни само во црна боја

Видео: https://www.youtube.com/watch?v=C-xQ-yOFXNc