Канцелариска столица со мрежест наслон

2,990.00 ден

Канцелариска столица со мрежест наслон

Шифра 3531

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3531 Ознаки:

Опис

Оваа удобна канцелариска столица со наслон од мрежа за проток на воздух и тркала кои се вртат 360° обезбедува идеално решение за продуктивен и удобен работен ден.

Неговиот ергономски дизајн обезбедува поддршка на ‘рбетот и ти овозможува да останеш во удобна позиција за време на долгите часови седење.

Благодарение на неговиот ергономски дизајн и мрежата што дише, оваа столица обезбедува исклучителна удобност за време на долгите работни часови. Го поддржува твојот ‘рбет и овозможува природно држење на телото.

Воздушната мрежа овозможува подобра циркулација на воздухот, спречувајќи потење и непријатност во текот на летните денови или за време на интензивна работа.

Со тркала кои се вртат за 360°, оваа столица ти овозможува лесна подвижност и пристап до сите делови од твојата работна површина без да мора да станеш.

Покрај функционалноста, оваа столица носи и модерен изглед во твојата канцеларија или работен простор. Неговиот естетски дизајн придонесува за професионалниот изглед на околината.

За луѓе кои работат од дома, овој стол е совршен за удобна и продуктивна работна средина. Обезбедува поддршка за време на долги работни часови и овозможува ефикасно управување со работните задачи.

Овој стол е идеален за употреба во традиционална канцелариска средина. Неговиот ергономски дизајн ја подобрува удобноста и продуктивноста на вработените.

Студентите исто така ќе ја ценат удобноста на овој стол за време на долги часови на студирање и истражување. Тркалата овозможуваат лесно движење низ просторот, што е корисно за пристап до сите потребни материјали.

Без разлика дали имаш мало работно ќоше во твојот дом или домашна канцеларија, оваа столица ќе ти помогне да создадеш ефикасна и удобна работна средина без оглед на големината на просторот.

Технички карактеристики:

  • Дименизи: 52 x 48 x 43 cm;
  • Висина: 43-51 cm;
  • Ногарки (дијаметар): 60 cm.