Детски ролери + штитници + кацига

2,100.00 ден

Детски ролери + штитници + кацига

Шифра 3475

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
    • На e-mail: info@mkmarket.mk
                          info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Комплет детски ролери со кацига и штитници за колена, лакти и раце

Идеални за почетници и искусни возачи, за одлична забава и спортување од најмала возраст

Квалитетна изработка:
– Силиконски тркалца
– Нерѓосувачка рамка од алуминиумска легура
– Удобна внатрешност од полиестер која овозможува слободен проток на воздух
– Вградена влошка со одлична амортизација за долги возења
– Надворешност: пластика

Тркалцата светкаат – одлични за ноќни возења и поголема безбедност при возењето

Задна сопирачка

Безбедни и стабилни за возење, на 4 тркалца

Се затегнуваат со ремче на клик и лепенка

За стабилни и одлични перформанси

За вежбање на балансот и координацијата

Одлична идеја за подарок за поттикнување на уживањето во активности на отворено

Детски ролери достапни во сина и розе

Подесувачка големини S (31-34), M (35-38)

 

Дополнителни информации

Одберете боја:

Сина, Розе

Одберете големина:

S (31-34), M (35-38)