Сушара за алишта

990.00 ден

Сушара за алишта

Шифра 4508

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
    • На e-mail: info@mkmarket.mk
                          info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4508 Ознака:

Опис

Сушарата за алишта е направена од не’рѓосувачки челик и ПВЦ компоненти со систем за заклучување на раката кој има силна носивост и стабилност.
Решетката за преклопување има 2 крила за проветрување на крпи, чорапи, кошули, џемпери, капи, капути, костуми, фустани, чевли итн. за помала облека на долната страна.
Сушарата за алишта е погодна за внатрешна или надворешна употреба. Може да складира облека, а исто така може да се превиткува и да се стави на балкон, двор, спална соба, ходник или бања за да заштеди простор кога не се користи.
Овој преклоплив држач за сушење за облека доаѓа со нелизгачки гуми на дното кои не го гребат подот.
Не се потребни никакви алатки за поставување на оваа решетка за сушење облека – таа е подготвена за употреба директно од кутијата. Исушете ги сите ваши алишта одеднаш со оваа неверојатна решетка за сушење за заштеда на енергија, оптимизирана за типично полнење за перење во домаќинството.
Димензии:- кога е отворено:- (L) 153 cm x (b) 61 cm x (h) 98 cm , кога е затворено:- (L) 61 cm x (b) 10 cm x (h) 106 cm.