Силиконска перница за велосипед

390.00 ден

Силиконска перница за велосипед

Шифра 4350

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Гел-перничето за велосипедско седиште обезбедува ефикасна заштита од непријатност и болка при долги возења со велосипед.

Овој производ е дизајниран за драматично подобрување на удобноста додека возиш велосипед, обезбедувајќи мека и потпорна површина за седење.

Вибрациите и ударите ефикасно се апсорбираат, обезбедувајќи дополнителна заштита од непријатни удари за време на возењето.

Помага на велосипедистите да се фокусираат на нивното возење, намалувајќи го заморот и одржувајќи високо ниво на удобност, што придонесува за подобри перформанси и уживање во возењето велосипед.

Изработена од висококвалитетен силиконски материјал кој е мек, флексибилен и долготраен. Обезбедува исклучителна отпорност на абење и лесно се чисти. Без оглед на условите за возење, оваа пернче ќе ја задржи својата форма и удобност долго време.

Универзална компатибилност – Нашето перниче е универзална големина и дизајнирано да одговара на повеќето стандардни седишта за велосипеди. Лесно се монтира и се закачува на седиштето, што ти овозможува да го користитш на различни велосипеди.

Ова перниче обезбедува неспоредлива удобност при секое возење. Со дизајн инспириран од саќе, ова перниче обезбедува оптимална поддршка и го намалува притисокот врз клучните контактни точки, правејќи го твоето возење удобно и без болка.

Дизајнот со саќе овозможува извонредна вентилација, која ти помага да бидеш сув за време на твоето возење. Дишењето на материјалот го спречува задржувањето на потта и непријатните мириси, правејќи го возењето попријатно и хигиенски побезбедно.

Технички карактеристики:

  • Материјал: Гел;
  • Димензии: 267mm x 160mm.