Потпора за рака за комјутерско биро

490.00 ден

Потпора за рака за комјутерско биро

Шифра 4257

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4257 Ознаки:

Опис

Погодна за биро со дебелина до 2” (5cm), погодно за домашна или канцелариска употреба.

Играјте и работете удобно со часови. Тежината на подлактицата се распределува на голема површина. Ова го намалува локализираниот притисок на зглобот и го елиминира постојаното оптоварување на мускулите на вратот, рацете и рамената што го доживуваат многу корисници на компјутер.

Зад својата едноставност, подлогата крие неколку корисни трикови. Може да се прилагоди на саканата положба и додека подлактицата е поставена одозгора, подлогата се заклучува на своето место.
Овозможува стабилност при користење на глувчето. Кога не се користи, може целосно да се сврти настрана што овозможува лесен пристап до столот. Исто така може многу лесно целосно да се отстрани.

Оваа потпора за рака е одличен додаток и за употреба на тастатура. Може да се инсталираат две единици (по една на секоја страна од тастатурата) за да се даде целосна поддршка на подлактиците.
Потпирачот за рака е исклучително пренослив и се инсталира едноставно и брзо. Може да се расклопи за неколку секунди и лесно може да се носи во актовка или компјутерска торба. Потрпората е тестирана за цврстина и  при нормална употреба, нема да пукне или да се скрши.