Нелеплива грил тава со преклоплива рачка

690.00 ден

Нелеплива грил тава со преклоплива рачка

Шифра 4797

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                       info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4797 Ознака:

Опис

Нелеплива облога со која ќе можеш да подготвуваш јајца, омлети и други јадења со само капка масло. По готвењето, чистењето е леснотија.

Грил тавата нуди практично, стилско и трајно решение за готвење во кујната.

Лесна за чистење и безбедна за во машина за садови.

Можеш да испробаш подготовка на различна храна: јајца за појадок, сланина или колбаси, ручек со сирење на скара, зеленчук или вечера со вкусен стек, бургери, пилешко и морска храна.

Тавата е отпорна на гребење и нелеплива, па ќе можеш да подготвуваш јајца, омлет или други јадења со само капка масло.

По готвењето, чистењето е леснотија.

Обложена е со цврста нелеплива облога, која гарантира долготрајна употреба и вкусни резултати секој пат. Може да се користи на сите видови шпорети.

Грил тавата нуди практично, стилско и трајно решение за готвење во кујната. Таа ќе ти овозможи подготовка на вкусно месо дури и во зима – без да треба да се мачиш со јаглен, палење оган и чад.

Преклоплива рачка како практично решение за заштеда на простор и складирање, при носење на излет во природа и сл.

Технички карактеристики:

 • Достапна во димензија: 24 x 24cm
 • Одговара на керамичка, електрична и гас подлога
 • Без PFOA, здраво за семејството и околината
 • Висококвалитетен материјал: тефлон

Видео