Декоративна ограда за градина 2,4 m

990.00 ден

Декоративна ограда за градина 2.4 m

Шифра 4813

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4813 Ознаки:

Опис

1. Висококвалитетен материјал: изработен од нетоксичен, без мирис, висококвалитетен еколошки ПП материјал, издржлив, може да издржи ветер и дожд, нерасиплив, отпорен на временски услови и издржлив, погоден за надворешна употреба во текот на целата година.

2. Дизајн лесен за инсталирање: лесно и практично спојување, полесно расклопување и монтажа, може да се спои според бараниот циклус на должина, секоја ограда има 2 клипови, кои може да се вметнат директно во мекото тло. Поставете ја оградата длабоко во земјата. Двата продолжетоци за во земја ја држат оградата цврсто и за услови на силен ветар.

3. Чувајте ги децата, кучињата, зајаците или другите животни подалеку од вашата градина за да ги заштитите растенијата и цвеќињата во вашата градина. Покрај тоа, помага да се дефинираат и заштитат вашите градини, пешачки стази, цветни аранжмани.

4. Самата гранична ограда е декоративен елемент на вашата градина, додавајќи повеќе забава во вашиот живот. Овој тип на ограда ќе додаде чувство на модерност и ќе обезбеди повеќе избор за вашата градина или двор, така што вашата градина ќе имаат прекрасен декоративен изглед, а вие ќе се гордеете со тоа.

5. Пакување: пакувањето содржи огради од 4 парчиња, големината на секоја ограда: 60 x 33 cm, вкупната должина од 4 парчиња е 2,4 метри.

6. Може да се купуваат и поединечно парчиња од оградата со дименизи 60 x 33 cm – цена 290 ден.