Сет тенџериња 5/1 со стаклен капак

990.00 ден

Сет тенџериња 5/1 со стаклен капак

Шифра 4336

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
    • На e-mail: info@mkmarket.mk
                          info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4336 Ознаки:

Опис

Овој прекрасен сет од 10 парчиња емајлирани садови со цветен дезен е совршен додаток на вашата кујна. Комплетот доаѓа во атрактивен дизајн со цветен дезен, кој ќе додаде шарм и елеганција на вашето готвење.

Карактеристики на комплетот:

Емајлиран слој: Секој сад во комплетот има емајлирана обвивка која обезбедува рамномерна дистрибуција на топлина и спречува лепење на храната. Емајлираните површини го олеснуваат чистењето и одржувањето на садовите.

Стаклени капаци: Сите садови доаѓаат со проѕирни стаклени капаци кои ви овозможуваат да го следите процесот на готвење без да го отворите капакот. Стаклените капаци исто така ја задржуваат топлината и влагата, што придонесува за побрзо и поефикасно готвење.

Сетот се состои од 5 тенџериња со стаклени капаци и се со различна големина:

16 cm x 7.5 cm – 1 L,

18 cm x 8 cm – 1.5 L,

20 cm x 9 cm – 2.5 L,

22 cm x 10 cm – 3.5 L,

24 cm x 11 cm – 4 L

Тежина на комплетот: Сетот тежи 4 кг, што го прави доволно цврст и издржлив за секојдневна употреба.

Идеални за секојдневна употреба со одличен квалитет

Дополнителни информации

Одберете боја:

Црна, Бела, Тегет, Кафеава