Спортска 4К Ultra HD камера, 20 MP

3,990.00 ден

Спортска 4К Ultra HD камера, 20 MP

Шифра 4887

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
    • На e-mail: info@mkmarket.mk
                          info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4887 Ознака:

Опис

Акциона камера која ќе биде вашиот најдобар партнер за снимање. Видео камера 4K / 30 fps доаѓа со 2 батерии и 1 приклучок за полнење, по целосно полнење поддржува 4 часа континуирано снимање. Објективот од 170 степени има дизајн на рибино око за гледање на широко поле од 360 степени со ротирачки држач. И погодно за различни прилики, снимање со повеќе агли. И 30M подводното снимање ги задоволува барањата за подводно снимање за љубителите на нуркањето. Дополнително, вградениот фотосензитивен елемент со низок шум од 1/2 инчи може да снима шарени и ултра јасни слики.

Забелешка: Подводното снимање треба да се користи со водоотпорното куќиште.

Голем број на додатоци за прицврстување на кацига, велосипед, во автомобил

Може да користи локално WiFi со вашиот мобилен телефон за да дирекно споделувате видеа

Параметри на производот:

Објектив: Sony IMX179

Екран на екранот: 2,0 инчен + 1,3 инчен екран

Батерија: вградена отстранлива литиумска батерија од 750mah со заштитна плоча.

Карактеристики на производот: снимање видео, фотографирање и репродукција.

Камера 20 MP

Резолуција на видео: 4K 30fps/ 2.7k 30fps/1080P 60fps.

Видео формат: mp4

Јазик: поддржани се кинески, англиски, руски, јапонски и корејски јазици.

Интерфејс: TYPE-C интерфејс

Карактеристики: 30m водоотпорен, поддршка против тресење, WiFi функција.

Димензии: 60x41x31 mm

Капацитет: Може да поддржува 8-64 GB класа 10 TF картичка со голема брзина (картичката не е вклучена во пакувањето).

Видео: