Двојна тава со нелепливо дно

1,290.00 ден

Двојна тава со нелепливо дно

Шифра 3688

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
 • На e-mail: info@mkmarket.mk
                      info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3688 Ознаки:

Опис

Мултифункционална – Совршена за печење, пржење, печење, готвење на пареа, печени компири, подготовка на зеленчук со бавно печење, бифтек, риба, пржена сланина, фритати, скара, пилешко, морска храна, месо, зеленчук и многу повеќе.

Нелеплива површина – Изработена од алуминиум со нелеплива обвивка за енергетско ефикасно и побрзо готвење. Поради нелепливиот материјал обезбедува оптимално готвење и помалку потрошувачка на маслото, распрснување на маслото, помалку чад и мирис. Ова исто така овозможува многу полесно чистење.

Брза и лесна за чистење – Дизајнот со двојна страна ви овозможува најлесно готвење. Едноставно печете од едната страна, а потоа превртете ја тавата за да добиете совршено печење од обете страни со што штедите на време.

Рачка лесна за држење – Направена со иновативни рачки отпорни на топлина за лесно да ја превртувате тавата, а исто така обезбедуваат добро затварање за да ја задржите влагата, вкусот, пареата и мирисот на храната.

Две страни на печење, готвење без миризба – Прелијте и гответе на било која страна, горната или долната тава. Олеснете го превртувањето на храна,  додека ја задржувате топлината за брза и сочна храна, истовремено спречувајќи несакан чад и мирис.

 • Хигиенска, отпорна на гребење, супер силна, керамичка обвивка.
 • Специјална екстра-силна надворешна обвивка отпорна на висока температура.
 • Обложена со материјали од највисок квалитет за супер силна површина отпорна на гребење.
 • Лесна е за чистење.
 • Не апсорбира мирис, влага или вкус.
 • Погодна за сите типови готвење.

Димензии на тавата: 36x15x8 cm