Попуст!

Електричен чашел за вошки – V-Comb

690.00 ден

Електричен чашел за вошки

Шифра 3467

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                       info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Електричен чешел со помош на кој на брз и сигурен начин, без употреба на хемикалии и отрови ќе ги отстраните вошките и гнидите.

Вграден уред кој на принцип на вакум – вшмукување ги собира паразитите внатре во пластичен канистер со филтер. По третманот, филтерот едноставно се вади и се чисти за повторна употреба.

Чешелот е изработен од нерѓосувачки челик и се прилагодува под одреден агол.

Сетот вклучува:

 • електричен чешел на струја
 • 2 филтри
 • мала четка за чистење на чешелот