Android TV Box – Q Plus – 4GB RAM+64GB ROM

3,190.00 ден

Android TV Box – Q Plus – 4GB RAM+64GB ROM

Шифра 4584

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4584 Ознаки:

Опис

Одличен Smart TV Box со 4GB работна меморија и дури 64GB меморија за складирање податоци

Оперативен систем: Android 9.0 Pie

Поддржува: 4K или 6K резолуција

Брз и лесен за употреба, одлични карактеристики и привлечен дизајн со светлосни ефекти на куќиштето (LED RGB детали) кои можат да се подесуваат и контролираат

Го претвора било кој телевизор во Smart TV со подобрени технички можности и мноштво опции

Smart TV Box работи како мобилен телефон или таблет, само на поголем екран, сите можности и апикации се со функција како на мобилен телефон со оперативен систем Android

Користење апликации како: YouTube, Facebook, Skype, Office docs, преглед на вести, филмови преку USB или online, гледање ТВ програми преку различни апликации (mobdro, orion TV. . . ), пуштање видеа и музика директно од вашиот мобилен или лаптоп преку AirPlay, AirScreen или Miracast функциите

2 USB влезови на кои може да поврзете тастатура или глувче

Слот за microSD картичка, HDMI влез, влез за слушалки 3,5mm и конектор за LAN кабел

Поврзување на интернет преку WiFi сигнал или LAN кабел

Инсталирање на апликациите кои ви се потребни преку Play Store

Процесор: Allwinner H6 Quad Core ARM Cortex A53

GPU: Mali-T720MPx2 / Flash Rom 64 GB/ SD Ram 4 GB

Напојување: DC 5V/2A

Резолуција: H.265, 6K, HDR, USB3.0, HD2.0; H.264 AVC HP, 4Kx2K

IPTV: да

Bluetooth: не

Во комплетот добивате: Smart TV Box Q plus, адаптер за напојување, далечински управувач, HDMI кабел