Соларен мини вентилатор со LED работно светло

490.00 ден

Соларен мини вентилатор со LED работно светло

Шифра 4409

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4409 Ознаки:

Опис

Дизајн три во едно: може да се користи како вентилатор, столна ламба и фенерче. Вградена рачка за носење, лесна употреба како фенерче.

Високо ефикасни часови – долго работно време (зависи од ситуацијата што ја користите), 4 часа за вентилатор, 6 часа за столна ламба, 8 часа за факел.

Материјал: квалитетна ABS пластична надворешна обвивка.

Аголот на осветлување на LED светилка за работна маса може да го прилагоди аголот на осветлување нагоре и надолу, погодно за работа и учење и може да ги заштити вашите очи.

Уникатна, модерна структура.

Мини вентилатор. Силен и издржлив ветер.

Контрола со ротирачко копче. Едноставна операција.

ABS надворешна обвивка, стабилна и сигурна.

Висока ефикасност и мала загуба. Заштеда на енергија и заштита на животната средина.

Спецификации на производот:

Димензии: околу 215x150x30 mm

Тежина: околу 500 грама

Материјал: ABS

Се напојува со соларен панел или адаптер за приклучок.

Функција: вентилатор со силен ветер; LED столна светилка за нега на очите; Рефлектор на факелот

Време на полнење (часови): 3 часа со соларен панел

Работно време (часови): 4-6-8 часа (зависи од режимот што го користите)