Restoria Discreet – шампон за обновување на бојата на косата

1,250.00 ден

Restoria Discreet – шампон за обновување на бојата на косата

Шифра 8088

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 8088 Ознаки:

Опис

Restoria Discreet – шампон за обновување на бојата на косата

Овој шампон нежно и на дискретен начин ја враќа бојата на косата секој пат кога го користите

Ги обновува и регенерира седите влакна и ја покрива сивата коренска линија

Се користи 3-4 пати неделно во текот на еден месец по што резултатите стануваат видливи

Нежната формула за чистење, со алое вера и кокосово масло, ја храни косата, оставајќи ја посилна и поздрава.

За разлика од традиционалните бои, Restoria Discreet  не содржи штетен амонијак или пероксид.

Restoria Discreet не се користи на осветлена, избелена или вештечки обоена коса бидејки овие процеси може да го променат начинот на кој шампонот влијае на косата.