Мини HD камера

800.00 ден

Мини HD камера

Шифра 6037

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 6037 Ознаки:

Опис

Извонредно малa по големина, лесna и преносливa, практично се прицврстува на ранци, појаси, ѕидови, тавани, под работни површини и разни други дискретни локации.
Снима јасна видео снимка со резолуција 640×480 со 30 fps и ја складира снимката на micro SD картичка. (Не е вклучено)
Мини скриена шпионска камера со вграден DVR. Таа е една од најмалите камери на пазарот.
Мултифункционално мини дв, можете да го користите овој фотоапарат практично секаде за речиси сè. Може да се користи за активности на отворено, апликации за носење на телото, снимање докази за суд, надзор на автомобили, RC и беспилотни летала. Фотографирањето е исто така добар избор за вас.
Поддршка за микро SD картичка до 32 GB (не е вклучена)

Карактеристики:
– Боја: Црна.
– Големина: прибл. 5,5 x 2,8 x 2cm
– Резолуција: 640 x 480.
– Пиксели: 2 милиони.
– Агол на гледање: 52 степени.
– Минимално осветлување: 1 Лукс.
– Капацитет на батеријата: 160 mAh.
– Потрошувачка на енергија: околу 130 mAh 3,7V.
– Време на полнење: 2-3 часа.
– Континуирано време на снимање: околу 60 минути.
– Температура на чување: -20 до 80 степени Целзиусови.
– Работна температура: -10 до 50 Целзиусови степени.
– Поддршка за оперативен систем Windows 98SE/2000/Me/XP/Vista.
– Максимална поддршка мемориски картички 32G
– Поддржува AVI, JPEG формат.
– Снима видео 640X480 во AVI формат со 30 фрејмови во секунда, оваа камера го задржува заматувањето и изобличувањата.
– Со 2 милиони CMOS сензор во боја, камерата снима видеа со беспрекорна јасност и остри детали. Со аголот на гледање од 62 степени, ви овозможува да снимате пејзажни видеа со поширок агол.
– Со голема поддршка за меморија, оваа камера нуди доволно простор за складирање.
– Компактен дизајн и мала тежина, удобен за носење при спортување или други активности на отворено.

-Камерата нема можност за поврзување со WiFi

Пакетот вклучува: (Мемориската картичка не е вклучена)
1* Mini DV камера со висока резолуција
1* USB кабел (преку кој се полни на било кој полнач од мобилен телефон)
1* Клип за монтирање
2* Држач за површинска монтажа