Универзален концентрат за чистење Medix – UCL 210

780.00 ден

Универзален концентрат за чистење Medix – UCL 210

Шифра 8010

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 8010

Опис

Универзален течен концентрат за чистење со мирис на јоргован UCL 210

Алкален препарат со богата пена за професионална употреба.

Со активни состојки за ефикасно чистење на подови и големи површини, како и на сите мазни површини попкриени со емајл, пластика, метал и друго.

Наменет за отстранување на нечистотии врз теракота, мозаик, фајанс, работни површини, надворешни фасади, силиконски завеси, ветроотпорни завеси, транспортни ленти, автомобилски стакла, фарови и други водоотпорни површини

Разредување: За чистење на рацете: во зависност од нивото на нечистотија – 0,7% до 1% раствор.

Кога се користи како летно средство за миење на шофершајбната: истурете 50 ml до 100 ml од производот измешан со 3L вода во резервоарот за миење бришачи.

Време на изложеност на концентрат: до 15 минути. По чистењето, избришете го со чиста влажна крпа.

Количина 5 L

PH 8-10