Средство за чистење тоалети Medix – TCL 208

890.00 ден

Средство за чистење тоалети Medix – TCL 208

Шифра 8008

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 8008 Ознаки:

Опис

Средство за чистење на WC и санитарии Medix TCL 208

Хигиенски препарат со кисело дејство, наменет за сите површини отпорни на киселини во санитарните јазли како што се тоалетни шолји, писоари, биде, мијалници.

Ги отстранува наслагите од бигор, дамки од р’ѓа, органска и неорганска нечистотија.

Навлегува и делува и во каналите, чисти до сјај и предизвикува долготрајна свежа и пријатна арома на бор, без мирис на хлор.

Подготвен за употреба без потреба од разредување.

Време на дејствување 15 min

По чистењето исплакнете.

Количина 5 L

PH  1.5-2.5