Универзален одмастувач Medix – SCL 205

980.00 ден

Универзален одмастувач Medix – SCL 205

Шифра 8007

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 8007 Ознаки:

Опис

Универзален одмастувач Medix SCL 205

Концентрирано алкално средство со силно дејство на одмастување за професионална употреба.

Наменет за основно чистење, чистење по основно реновирање како и за секојдневно одржување хигиена.

Со широк спектар на примена на кујнска опрема: шпорети, рингли, печки, рерни, скари, стакло-керамички, кујнски спојници, плочки, теракота, керамика, пластика, гума и површини од нерѓсувачки челик.

Чисти длабински без да ги оштети третираните површини.

Подготвен за употреба без потреба од разредување.

Време на дејствување 1-2 мин., за тврди дамки 5 мин

По чистењето избришете го со влажна крпа или сунгер или ако е можно исплакнете го.

Количина 5 L

PH >10.5