Средство за чистење рерни и скари Medix – SCL 202

1,050.00 ден

Средство за чистење рерни и скари Medix – SCL 202

Шифра 8005

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 8005 Ознаки:

Опис

Специјализирано средство за чистење на рерни и скари Medix SCL 202

Моќно алкално средство за професионална употреба.

Брзо делува и е исклучиво ефикасно за чистење на шпорети, рерни, скари, фритези, емајлирани површини, многу замастени иизгорени садови и фајанс.

Неговата високо ефикасна формула со активна пена ја отстранува и разградува органската нечистотија, слоевитите маснотии, наслаги, саѓи, катран, смоли, протеински наслаги и нечистотија која тешко се отстранува.

Средството е подготвено за употреба, без разредување

Време на дејствување 2-3 мин, за тврди дамки 5 мин.

Количина 5 L

PH >12