Средство за чистење мебел Medix – FCL 212

970.00 ден

Средство за чистење мебел Medix – FCL 212

Шифра 8003

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 8003 Ознаки:

Опис

Спреј за чистење на мебел Medix – FCL 212

Мултифункционален спреј за чистење, наменет за професионална употреба.

Погоден за чистење и одржување на сите видови третирани дрвени површини, фурнир, иверка, медијапан, пластичен мебел и пластична канцелариска опрема и други водоотпорни површини.

Содржи специјални растворувачи на база на алкохол кои ефикасно ја отстрануваат нечистотијата без размачкување или траги, поштедувајќи ги површините.

Има антистатички ефект и го спречува акумулирањето на прашина, оставајќи пријатен мирис.

Средството е спремно за дирекно користење, без разредување

Количина 5 L

PH 8-10