Масажер за нозе со компресија на воздух – MDHL MD-062

1,990.00 ден

Масажер за нозе со компресија на воздух – MDHL MD-062

Шифра 4746

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4746 Ознаки:

Опис

Масажерот со компресија на воздух е идеално решение за престерапија и лимфна дренажа на нозете. Овој уред е единствен по својот дизајн, кој работи со помош на воздушна компресија.

Масажерот работи според принципот „од долу-нагоре“ во согласност со јапонскиот метод за влијание на лимфниот систем. Поради аеродинамичкото дејство со наизменично компресија на перници за компресија и различни режими на интензитет, масажерот ефикасно ги „стиска“ нозете.

Масажерот помага во ублажување на замор, намалување на поткожните масни наслаги, а исто така го подобрува тонусот на ѕидовите на садовите, спречувајќи проширени вени. Помага за подобрување на циркулацијата на крвта и лимфниот проток, го забрзува метаболизмот и го отстранува вишокот меѓуклеточна течност, што помага да се намали отокот.

Предности:

Масажата со компресија на воздух  помага да се зголеми циркулацијата на крвта, лимфната дренажа, да се ублажи мускулната тензија и да се подобри микроциркулацијата.

Функцијата за загревање (термотерапија)  +43…+53 °C се користи за загревање на мускулите и зглобовите, што помага да се намали напнатоста и да се зголеми флексибилноста.

Вибрационата масажа  промовира мускулна стимулација, подобрена циркулација на крвта и релаксација.

9 начини на работа. Можете да прилагодите 3 режими на интензитет на масажа со компресија на воздух, 3 режими на вибрации и 3 режими на греење за оптимална удобност и задоволство.

Тајмер (15 мин)  и функција за автоматско исклучување по истекот на времето.

Вградена батерија со капацитет од 2500 mAh, што обезбедува нејзино автономно работење.

Текстилните сврзувачки елементи ви овозможуваат лесно да изберете удобен интензитет на процедурата за масажа. За анти-стрес масажа опуштете ги, за тонизирачка масажа затегнете ги поцврсто.

Лесно за чистење. Внатрешната површина на масажерот е изработена од ткаенина која спречува репродукција на штетни бактерии.

Карактеристично:

Име на производ: Масажер за стапала

Номинален напон: 5 V

Номинална моќност: 5 W

Капацитет на батеријата: 2500 mAh/ЕЕЗ.

Време на полнење: околу 3,5 часа

Време на употреба: 2-5 часа

Големина на производот: 57,5*34,2*8 см

Тежина на производот: 440 g.

Во пакувањето доаѓа еден масажер