Пар подигачи на мебел и тешки предмети во домот

2,990.00 ден

Пар подигачи на мебел и тешки предмети во домот

Шифра 4712

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4712 Ознаки:

Опис

Овој пар подигачи можат да заменат многу традиционални помошки алати за подигање на мебел, тешки предмети во домот и сл. Инспирира креативност, обезбедува квалитет и безбедност, ја зголемува продуктивноста, заштедува време и пари.
Силата на кревање е до 260 kg и рачката за подигање на рачниот алат може слободно да се подигне за 0,5 – 25 cm според потребното прилагодување на висината. Брзо спуштете ја плочата за притисок и висината може да се спушти со лесен допир.
Подигачот со челична конструкција и удобна мека гумена рачка, го прави полесен и полесен за користење. Држете ја рачката за да ја подигнете, прилагодете ја висината на вашите потреби и спуштете ја висината со врвот на само еден прст.
Лесен за користење: Притискајте ја рачката повеќепати за да ја подигнете. Притиснете ја плочата со помал притисок за да ја спуштите. Компресивните пружини со висока цврстина и издржливата еластичност, дизајнот против исклучување, спречуваат лизгање поради ограничување на плочата.
Иновативни универзални алатки: компактните рачни контроли, навалувања и затегнувања. Лесен за употреба, лесен за носење, погоден за под, ѕид од тули, прозорци, кабинет, двор, инсталација на тремот.