Навлажнувач на воздух H-182 – 5.2 L

1,990.00 ден

Навлажнувач на воздух H-182 – 5.2 L

Шифра 4211

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Нема на залиха

Опис

Навлажнувачот на воздух H-182 Cool Mist Ultrasonic е дизајниран за тивко да ја навлажнува внатрешноста додека го прочистува воздухот без да го наруши вашето учење, работа или спиење. Излезот на магла од 350 ml/H обезбедува идеална покриеност со навлажнување за спални, канцеларии и други простории со средна големина.
Со капацитет од 5,2 литри вода, овој навлажнувач за ладна магла овозможува до 12+ часа работно време. Тој автоматски ќе се исклучи со вклучено црвено LED светло кога ќе остане без вода за да се спречи горење на ултразвучната плоча

Неговата рачка и дизајнот за полнење на дното го олеснуваат полнењето и носењето со вода. Само извадете го резервоарот и однесете го каде било за да наполните ладна или дестилирана вода во него. Покрај тоа, понудениот овлажнител дава транспарентен изглед за проверка на нивото на водата.

Ултразвучен навлажнувач H-182 Cool Mist работи на 35 децибели, така што тивко ќе ја навлажнува внатрешноста без да го наруши вашето учење, работа или спиење., далеку од тие непријатни шумови.

Млазницата за магла одозгора се приспособува наоколу за да можете лесно да ја насочите во насоката во која сакате маглата да биде насочена. Освен тоа, има копче за прилагодување за магла што овозможува постепено менување на интензитетот на маглата за совршена поставка.

Овој навлажнувач за ладна магла автоматски ќе се исклучи штом нема вода во резервоарот. Тоа значи дека секогаш можете да му верувате и да се потпрете на него. Долготрајната употреба ќе биде во ред, бидејќи ќе престане да работи пред целосно да се потроши водата.

Навлажнувачот на воздух игра одлична улога во навлажнувањето и освежувањето на затворената внатрешна средина каде што клима уредот работи дење и ноќе. Го подобрува квалитетот на воздухот.

Наменет за површина од 50-75 м2

Работи на 220 V