Ендоскоп – камера 5 м

870.00 ден

Ендоскоп – камера 5 м

Шифра 3742

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3742 Ознаки:

Опис

Доволно мала за да може да се лизга помеѓу многу мали отвори, шипки и помеѓу нештата и на тој начин да ја сними целата рута што е потребна за да стигне до посакуваната дестинација.

Петте интензитети на светлина кои можеш лесно да ги менуваш и прилагодиш се одлично решение во темните сегменти.

Кабелот на ендоскопот е долг пет метри, што му дава огромна предност да стигне до подалечни места.

Користи ги додатоците Type-C, USB или micro USB за да ја поврзиш камерата со твојот паметен уред за да можеш да го гледаш целиот процес.

Одлично е што камерата има агол на гледање од 70 степени и ти овозможува да видиш поширока слика.

Опремена е со LED светла и водоотпорна, така што може да се користи каде и да посакаш без да се грижиш за оштетување.

Камерата лесно може да помине низ делови со вода, особено при проверка на цевките во кујната и бањата, но не треба да се грижиш за тоа, бидејќи е целосно водоотпорна.

Додатоците Type-C, USB или micro USB служат за да ја поврзиш камерата со твојот паметен уред за да можеш да го гледаш целиот процес.

Може да снимате или сликате. Поддржува Android или Windows.

Особено е погодна за автомеханичари, клима мајстори, водоводџии, различни индустрии и сл.

Технички карактеристики:

Дијаметар: 8мм;
Растојание на фокус: 4см;
Должина на кабел: 5м;
Резолуција 640 х 480;
Софтверска поддршка, апликација: USB Camera (Play Store)
Windows, Android 4.0 и понова верзија.

Во сетот добиваш:

1x Ендоскоп камера со USB излез и type C излез;
1x Магнет;
1x Kука.