Тостер BOSCH TCG4215

8,990.00 ден

Тостер BOSCH TCG4215

Шифра 4040

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категории , SKU: 4040 Ознака:

Опис

Тостер BOSCH TCG4215

Опис:

TCG4215 e контакт грил нерѓосувачки челик 2000 w

Рачка со професионален изглед

Три различни позиции овозможуваат различни функции: затворен како контактна скара, отворен како за грил или како скара со горното и долното греење

Mоќност од 2000 W – обезбедува брзо загревање и постојана температура

Одделни контролори на температурата за горната и долната плоча гарантираат дека храната секогаш ќе се готви до совршенство

Плочи од алуминиум со анти лепливи премази, лесно се чистат во машина за миење садови

Плочите се со одводи за маснотии

Тепсија за подготовка на јадења,колачи и торти

Easy storage: лесно намотување на кабелот

Технички информации:

Номинална моќност: 2000 W

Мултифункционално греење на три различни позиции

Прилагодлив зглоб овозможува рамномерно печење дури и на најдебелата храна

Дуплекс плочи: со две лица мазна површина за сендвичи и површини за грил/печење

Континуирано прилагодување на температурата со вграден прекинувач за вклучување / исклучување

Контролната сијаличка се гаси кога е достигната поставената температура

Плочи од алуминиум со анти лепливи премази
Плочи може да се отстранат за чистење
Прилагодлива висина на горната плоча
Инструкции за печење на апаратот

Голема површина на грилот од 328 х 238мм

Безбедност:

Целосна гаранција на производот од 24 месеци