Електрична косилка за трева – Bosch ARM 32

5,990.00 ден

Електрична косилка за трева – Bosch ARM 32

Шифра 4856

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категории , SKU: 4856 Ознака:

Опис

Спецификации:

• Мала тежина и лесно ракување и носење на уредот – само 6,8 кг.
• Голема сила: 1200 W Powerdrive – моторот обезбедува и лесна работа и при висока трева.
• Ергономски дизајн на рачката за совршено ракување.
• Едноставно користење Powerdrive мотор безбедуваат лесно користење.
• Корпа за трева од 31 литар за поголем капацитет на прибирање на тревата.
• Спецификација на продуктот
• Сила на моторот 1200 W
• Дијаметар на сечење 32 cm
• Висина на сечење 20-60 мм
• Капацитет на корпа 31 L
• Тежина 6,8 kg

Гаранција 24 месеци