Bluetooth аудио приемник М9 Pro

1,990.00 ден

Bluetooth аудио приемник М9

Шифра 4553

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Нема на залиха

Категорија SKU: 4553 Ознака:

Опис

Карактеристики на производот:

1. Bluetooth 5.1 аудио приемник и предавател, режимот 2 во 1 е компатибилен за употреба на поширок опсег на уреди. Режимот Rx може да репродуцира музика на звучникот/засилувачот од стариот стил од таблетот или мобилен телефон. Поддршка за режимот Tx работи на ТВ компјутер.
2. Подршка за функцијата NFC, допрете за да се поврзете (Потребен е мобилен телефон со функцијата NFC)
3. Со DSP чип, поддршка за прилагодување на бас и високи тонови
4. Поддржете ја функцијата FM радио, 87,5-108mhz канал со целосна фреквенција, можете да пребарувате канали автоматски/рачно (Само M9 Pro со оваа функција).
5. Вграден MIC влез од 6,5 мм за конекција на надворешен микрофон
6. Репродукција преку мемориска картичка, поддршка MP3/WMA/SBC/WAV/DTS/A52/FLAC/AAC/AIF/AMR/APE музички формат
7. Приказ на ЛЦД екран, статусот е јасно видлив
Батерија од 1200 mAh, долго време на мирување, може да продолжи да работи во рок од 8 часа, исто така поддржува полнење и работа во исто време
9. Далечински управувач, може да го контролира режимот, јачината на звукот
◆ Изгледот на производот е исклучителен, ексклузивен приватен модел, вклучувајќи патент за дизајн на изглед.
◆ Прифатете го дизајнот на чипот Bluetooth 5.1, посилна компатибилност и стабилност.
◆ Две-во-едно Bluetooth прием (RX) и пренос преку Bluetooth (TX).
◆ Опремен со LED дигитален екран со висока дефиниција, работниот статус и режимот Bluetooth се јасно видливи.
◆ Вграден чип за декодирање DSP, ефект на силен бас, уредот поддржува прилагодување на копчињата за високи тонови/бас.
◆ Контролирано индикаторско светло, меко и не светкаво, осветленоста на светлината соодветно се зголемува/намалува со јачината на звукот.
◆ Вградена литиумска батерија на полнење од 1200 mAh, континуирано слушање музика околу 8 часа
◆ Поддржете ја репродукцијата и стартувањето со U диск/TF картичка, поддржувајте формат MP3/WMA/SBC/WAV/DTS/A52/FLAC/AAC/AIF/AMR/APE.
◆ Поддршка од 5~8 метри црвен приватен модел надворешен далечински управувач, режим/сигнал/гласност/нагоре и надолу песна/мешање/микрофон и други операции.
◆ Поврзувањето на производот е едноставно

Спецификации на производот:

Модел на производ: M9/M9 Pro
Верзија на Bluetooth: Bluetooth V5.1
Протокол за поддршка: A2DP/AVRCP/HSP/OPP/GATT/SM
Работен фреквентен опсег: 2,402GHz -2,480GHz
Ниво на моќност: Ниво на моќност 2 (Класа II)
Чувствителност: -85dBm<0,1%BER
Сооднос сигнал-шум: ≥90dB
Искривување: ≤0,1%
M9 Влезен интерфејс: 3,5mm AUX/RCA/USB/TF интерфејс/6,5 MIC/Коаксијален
M9 Pro Влезен интерфејс: 3,5mm AUX/RCA/FM радио/USB/TF интерфејс/6,5 MIC
M9/M9 Pro Излезен интерфејс: 3,5mm AUX RCA
Параметри на радио M9 Pro: FM 87,5-108MHz
Формат за поддршка: MP3/WAV/WMA/APE/FLAC/G729/M4A/ALAC/AMR/DTS/MIDI/G726/MTY
Големина на екранот: 36*8mm
Работна струја: <40 mA
Вградена батерија: 3,7V/1200mAh
Струја на полнење: околу 1000 mA (MAX)
Време на полнење: околу 1,5 часа
Траење на батеријата: RX околу 8H, TX околу 8H
Bluetooth растојание: ≤30M (отворено место)
Начин на полнење: Тип-C 5V/1A
Компатибилни уреди: Андроид, мобилни телефони и подлошки од системот IOS, активни звучници, засилувачи за напојување и Bluetooth звучници или слушалки што поддржуваат A2DP/протокол.

Пакети M9 содржи:

1x M9 Bluetooth аудио адаптер
1x Bluetooth антени
1x Кабел за полнење од тип C
1x RCA кабел
1x 3,5mm Aux кабел
1x Далечински управувач
1x Упатство за употреба