Блендер BOSCH MMB6141B

5,990.00 ден

Блендер BOSCH MMB6141B

Шифра 4031

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Нема на залиха

Категории , , SKU: 4033 Ознаки:

Опис

Блендер BOSCH MMB6141B

Опис:

MMB6141B e блендер од 1200 W –со 30.000 вртежи во минута

Sistem Pro-Performance: за оптимална текстура на густи пијалоци, дури и кога се направени од замрзнато овошје или цврсти состојки

Ножеви ProEdge со систем EasyKlick: совршени резултати и лесно чистење благодарение на ножеви од не’рѓосувачки челик произведени во Германија

Бокал ThermoSafe со забрзувачи на проток и употреблив волумен од 1,5 литри

Благодарение на пластичните делови “BPA-free” храната секогаш ќе Ви биде здрава и безбедна

Перформанси:

Моќен мотор: 1200 W, 30.000 вртежи во минута

Висококвалитетни сечила од не’рѓосувачки челик ProEdge произведени во Солинген, Германија
Бокал ThermoSafe со забрзувачи на проток и употреблив волумен од 1,5 литри

Комфорт:

Две поставки за брзина и пулсна функција

Pulse funkcija: работи како пулс

Мерица на садот (максимум 1500 ml)

Лесно се чисти: деловите што може да се мијат во машината за садови (капак, додаток за притискање)

Безбедност:

Сите пластични делови што се во контакт со храна се “BPA-free”

Целосна гаранција на произодот од 24 месеци