Фритеза на топол воздух 3л.

2,790.00 ден

Фритеза на топол воздух 3л.

Шифра 4148

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Нема на залиха

Категорија SKU: 4148 Ознаки:

Опис

Фритеза на топол воздух

Одлична замена на класичните фритези за кои е потребна голема количина на масло за готвење и во кои храната е полна со маснотии

Оваа фритеза користи многу малку масли или може да се користи и без масло

Максимална температура од 200 степени

Тајмер до 30 мин

Идеална за приготвување месо, компир, зеленчук и сл.

Моќност од 1500 вати

Капацитет 3л.